عکاسی و تصویربرداری نیروگاه برق سمنان و شاهرود
ژانویه 26, 2023

ثمر مجموعه‌ای است در زمینه تولید و فروش محصولات دارویی زیبایی که تاکنون تجربه‌های بسیار‌ خوبی را برای مصرف‌کنندگان رقم زده است. پروژه‌ای که توسط آژانس خلاقیت آلند برای برند ثمر در ۲ بخش محوری انجام شد: نام‌گذاری برند و هویت دیداری برند.

نام‌گذاری برند ثمر

انتخاب یک نام مناسب برای برند یا کار و کسب شما فرآیندی بسیار پراهمیت است زیرا نام برند شما اولین برخورد مخاطب با برند شما و اولین چیزی است که در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود. اما این فرآیند از طریق فرمول‌های کلیشه‌ای و غیرحرفه‌ای منجر به نتايج اثربخشی نمی‌شود و نیاز به انجام مراحل مختلفی از جمله: شناخت جایگاه برند، تحقیقات درست، برگزاری جلسات ایده‌پردازی متنوع، آزمون‌های مختلف و در نهایت بررسی امکان ثبت آن نام است.

نام‌گذاری برند ثمر تجربه‌ای موفق بود که آغازگر مسیر جذاب طراحی هویت این برند شد. نکته مهمی که محصولات برند ثمر و این‌گونه محصولات دارند پیوستگی و نظمی است که باید در استفاده از این محصولات رعایت شود تا نتیجه مطلوب برای مصرف‌کننده حاصل شود. از همین‌رو پس از انجام تحقیقات و برگزاری جلسات ایده‌پردازی و بررسی نام‌های مختلف، نامی برای این برند انتخاب شد که معرف هویت اصلی این مجموعه باشد؛

اینکه برای رسیدن به نتیجه(ثمر) باید از خودتان به خوبی مراقبت کنید، مانند گیاه یا درختی که برای رسیدن به محصول(میوه) باید به‌طور منظم رسیدگی و آبیاری شود.

طراحی هویت دیداری برند ثمر

طراحی هویت دیداری این برند در زمینه‌های مختلفی انجام شد. به‌طور مثال برای طراحی لوگوی برند از حروف فارسی کلمه ثمر وام گرفته‌شد.

به دلیل کاربرد دارویی محصولات، رنگ‌های به کار‌رفته در بخش‌های مختلف گرافیکی از طیف رنگ‌های ملیح انتخاب شد.

همین‌طور برای طراحی پترن از برگ گیاهان مختلف استفاده کردیم.


در زمینه گرافیک بسته‌بندی محصولات، برچسب‌هایی کم‌هزینه ویژه برند ثمر برای بیش از ۴۰ محصول متنوع طراحی شد‌.

برای صفحات مجازی برند ثمر قالب اختصاصی طراحی شد. برای پست معرفی محصولات، تخفیف‌ها، معرفی پکیج‌ها، ویدیو، استوری معرفی محصولات و هایلایت‌ها در صفحه اینستاگرام برند ثمر، طراحی گرافیکی ویژه‌ای صورت گرفت.

طراحی شده در استودیو آلند - 1400