عکاسی و تصویربرداری نیروگاه برق سمنان و شاهرود
ژانویه 26, 2023


تولید محتوای ملاقه

مجموعه غذایی ملاقه، کار و کسبی است محلی که به طبخ و سرو غذاهای ملاقه‌ای، مشغول است. غذاهایی اصیل از جمله آش، حلیم، سوپ و کوفته. این مجموعه قدمتی ۷ ساله در شاهرود داشته و با شعار «ملاقه، دوست‌دار سلامت و محیط زیست» فعالیت می‌کند. زمستان ۱۴۰۰، پروژه تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی این مجموعه، با تمرکز بر ایجاد تعامل موثر با مخاطبین محلی، کلید خورد.

در گام اول، استراتژی محتوایی فعالیت‌مان را ایجاد کردیم. طراحی این استراتژی با بررسی ابعاد مختلف برند، رقبا و بازار آغاز شده، و در نهایت با تمرکز بر معرفی غذاها و خلق داستان برای روایت آن‌ها، واکنش به مناسبت‌های مربوطه، ارائه نکات پزشکی و سلامتی، ایجاد مسابقه ماهانه همراهان ملاقه، برگزاری رویدادهای مختلف آنلاین و حضوری، خلق محتواهایی برای روایت داستان و گذشته برند و طراحی بازی‌های اینستاگرامی انجام شد.

محتواهای تعریف شده در این استراتژی، با توجه به تقویم محتوایی، به صورت ماهانه، تولید و منتشر شدند.

در ادامه، برخی از محتواهای تولید شده را، مشاهده می‌کنید.

معرفی غذاها و ویژگی‌ها و مواد تشکیل دهنده(غذاهای ملاقه سلامت محور بوده و در نهایت مراقبت و به صورت کاملا بهداشتی، تولید می‌شوند)

طراحی پوستر (گرافیک و تصویرسازی): محتوای پای ثابت آشپزخونه، برای تبریک روز آشپز و محتوای سوپیکرون، برای ایام اوج گیری بیماری امیکرون و نمایش قدرت سوپ ملاقه، برای مبارزه با آن بیماری، طراحی و اکران شدند.
محتوای موشن گرافیک: موشن گرافیک‌های کوتاهی که هزینه تولید بالایی نداشته، اما برای مخاطبین جذابند.
محتوای ویدئویی معرفی غذاها:
طراحی بازی‌های اینستاگرامی: بازی‌ها، یکی از بهترین محتواها برای برقراری تعامل بالا با مخاطبین هستند. طراحی بازی‌های خلاقانه که در عین سادگی، توجه مخاطب را به خود جلب کرده و ترجیحا همراه با جایزه باشند، به صورت ماهانه در دستور کار قرار گرفت.
غذاهای مجموعه ملاقه، غذاهایی اصیل و ایرانی‌اند که قدمت بسیار بالایی در کشور ما دارند. اشاره به این ویژگی مهم، یکی از مهم ترین موضوعات مورد نظر برای تولید محتوا بود.

استودیو خلاقیت آلند - زمستان ۱۴۰۰